İlk Çift Taraflı 3d Kalem

Artık 3d çıktılar sadece büyük 3d makinelerinde değilde kalem kadar küçük olan bu kullanımı kolay makineler tarafından da alınmaya baladı. Duo isimli firma ilk çift taraflı 3D kalem yaparak güzel bir girişimde bulundu.

Yeni tasarımlar oluşturmada ve sanayiye gerek duymadan üretme konusunda 3d yazıcı artık vazgeçilmez bir teknoloji haline geldi. 3d baskı ile artık istediğimizi kolaylıkla üretebiliyoruz Bu kalem şeklide 3d yazıcı Kickstarter üzerinde destekçi toplamaya devam ediyor.

Bu bir ilk

Duo kalem gibi elde tutulan diğer 3d kalemlere benzeyen bir yazıcı. PLA baskı yapabiliyor motor ile filamenti ittirerek nozzleye sürüyor ve ısıtma ile eriterek filament akıtılıyor ve Hızlı bir şekilde plastik donmaya geçerken 2 boyutlu çizimler ve dahası 3d çizimler bile yapılabiliyor.Duo diğer 3D baskı kalemlerden farklı özelliği ise 2 baskı ucu olması bu durumda daha hızlı baskı ve farklı renkler kullanarak baskı alabiliyor.

Basit bir kullanıma sahip bu yazıcı 1,75mm filament kullanarak baskı alacak hale getiriliyor.Altı farklı akış hızı ve sıcaklık ayarı mevcut ve otomatik besleme modu ile daha kolay bir kullanım sunuyor. Led ekran bulundurarak kullanıcıların ayarları kontrol etmelerini sağlıyor.

Fiyat olarak perakende satış fiyatını şimdilik 129 dolar gibi bir mebla belirlemişler. Kickstarter sayesinde şimdilik 60 dolara satın alındığını duyurdular.

Esenle kalın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir