Hiç Şifre Korumalı USB Bellek Gördünüz Mü?

Evet Kingston firmasının ürettiği bir USB bellek var ve bu belleğin üzerinde şifre koyabileceğiniz tuşlar mevcut. Bunu yapmalarının sebebi Usb belleklerin hala yoğun bir şekilde kullanılıyor olması. Tahminlere göre artık usb bellekler güvenlik konusunda gelişim gösterecekler çünkü artık usb bellekler o kadar küçük hale geldiler ki sakla konusunda hiç sorun yaşanmıyor.

Yeni gelişmelere göre Kingston  DataTraveler 2000 usb bellek modeline 4,8 ve  16gb kapasiteli ürünleri ekledi. Bu yeni ürünler manuel olarak usb bellek üzerindeki tuşlardan şifreleniyor. Kullanıcılar harf ve sayı kombinasyonuyla şifreleme yapabiliyorlar.

Kimler için tasarlandı?

Bunu usb bellek tasarlanırken küçük ve orta ölçekli kurumsal firmalar göz önüne alınarak tasarlandı. Amaçları onların veri güvenliğini sağlamak.

Ne gibi güvenlik politikaları mevcut?

1) Manuel şifreleme hem harf hem sayı.

2) Şifrenin 10 defadan fazla girilmesi durumunda usb bellek içindeki tüm verileri siliyor ve yeni şifre seçilmesini istiyor.

3) Usb bellek herhangi bir cihaza takılıyken ve o cihazdan çıkarıldığında otomatikmen kilit aktif hale geliyor. Bu durum usb belleğe ayrı bir güvenlik sunmuş diyebiliriz.

4) Yeni çıkan USB 3.1 sürücü özelliğini desteklediği için hızlı bir aktarım sağlıyor.

5) Şu an için 4,8 ve 16Gb seçenekleri mevcut az bir depolama alanı gibi görünsede dediğimiz gibi firmalar için tasarlandı ve genelde içinde düşük boyutlu evraklar bulunması muhtemeldir.

Esenle kalın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir